سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری سرعت جوانان با اشاره به آماده شدن تیم برای حضور در قهرمانی آسیا، گفت: دختران ایرانی هنوز در رده سنی جوانان مقامی در آسیا نداشته‌اند اما با توجه به استعدادی که دختران ما دارند به نظرمن می‌توانند در قهرمانی آسیا شانس کسب مدال داشته‌ باشند و تاریخ‌سازی کنند.

فرزین عرب در خصوص برپایی اردوی تیم‌ملی در اهواز، اظهارکرد: اردوی اول را در استان گیلان برگزار کردیم و بعد نیز نفرات با کیفیتی که می‌دانستیم برای مسابقات قهرمانی آسیا می‌توانند شانس مقام داشته باشند، به اردوی اهواز آوردیم. از روزی که در اهواز هستیم تمام شرایط مهیا است تا تمرینات خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: مسابقات قهرمانی آسیا قرار بود اسفندماه سال جاری برگزار شود که از شانس خوب ما این رقابت‌ها به تیرماه سال آینده موکول شد و این شرایط را برای ما راحت‌تر می‌کند که در زمان بیشتری تیم را برای مسابقات آسیایی آماده کنیم.

سرمربی تیم‌ملی دوچرخه سواری سرعت جوانان بیان کرد: در حال حاضر دوچرخه سواری تیم‌ملی از نظر تکنیکی نیاز به کار بیشتری دارند و بر این اساس هدف ما این است که روی بحث فنی و تکنیکی کار کنیم که از این بابت تا اسفندماه یعنی تاریخ ابتدایی مسابقات قهرمانی آسیا فرصت ما کم بود اما اکنون که مسابقات به تعویق افتاده است می‌توانیم اهداف‌مان را خیلی بهتر و با حوصله بیشتر پیش ببریم. امیدوارم دختران ایران بتوانند در قهرمانی آسیا تاریخ‌سازی کنند و در این مسابقات بتوانند برای اولین بار مقام کسب کنند.

وی خاطرنشان کرد: قرار است اردوهای تیم‌ملی به صورت مستمر برگزار شود و یک اردوی برون‌مرزی نیز برای تیم‌ملی جوانان در ترکمنستان در نظر گرفته‌ایم که در صورت صلاحدید فدراسیون این اردو برگزار می‌شود تا دوچرخه‌سواران ما بتوانند در پیست چوبی نیز تمرین کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به این‌که این دوچرخه‌سواری رشته‌ای تجهیزات محور است، خودنمایی کردن دختران ما در آسیا سخت است. کشورهای آسیایی از نظر برنامه‌ریزی و بودجه‌ای که برای ورزش لحاظ می‌کنند اصلا قابل قیاس با ورزش کشورمان نیست البته تقریبا دو، سه سالی است که نگاه ویژه‌ای به دوچرخه‌سواری بانوان ایران شده است و توانستیم در سه سال اخیر مقام آسیایی نیز کسب کنیم. البته در رده سنی جوانان هنوز مقامی در بخش بانوان نداشته‌ایم اما با توجه به استعدادی که دختران ما دارند به نظر من می‌توانند در قهرمانی آسیا شانس کسب مدال داشته‌ باشند و تاریخ‌سازی کنند

 

  • نویسنده : سونیا فتاحی
  • منبع خبر : ایسنا