رییس هیئت بدمینتون یزد از راه‌اندازی آکادمی تخصصی بدمینتون در این استان خبر داد و گفت: این مهم در راستای استعدادیابی و آموزش در مقاطع مختلف سنی به منظور شناسایی و جذب استعدادهای برتر بدمینتون در استان یزد راه اندازی شده است.

محسن صادقیان، رئیس هیئت بدمینتون استان یزد در این خصوص اظهار کرد: این هیئت در نظر دارد با راه‌اندازی آکادمی بدمینتون استان، با جذب و آموزش استعدادها در سنین کم و ابتدایی در یک فرآیند مناسب و نظارت شده بازیکنانی حرفه‌ای پرورش دهد.

وی با تاکید بر این‌که این مرکز بیشتر از سنین پایین شروع به آموزش حرفه‌ای خواهد کرد، افزود: این بازیکنان می‌توانند به صورت حرفه‌ای آموزش دیده و در آینده جذب تیم‌های منتخب استان، باشگاهی و ملی شوند.

صادقیان با اشاره به این‌که آکادمی بدمینتون استان برگزاری دوره‌های آموزشی مربیان و داوران را نیز در دستور کار خود خواهد داشت، گفت: این آکادمی با برنامه ریزی‌های منظم فضای مناسبی را برای پرورش استعدادهای این رشته ورزشی از سوی مربیان استانی و کشوری در استان ایجاد خواهد کرد تا ضمن ساماندهی آموزش‌ها و تحت نظارت انجام شود.

رییس هیئت بدمینتون استان با توجه به این‌که یزد طی سالهای اخیر در زمینه ورزش بدمینتون یکی از استان‌های مطرح کشور بوده است، گفت: ورزش بدمینتون طی سال‌های گذشته شکل حرفه‌ای در کشور به خود گرفته و تیم‌های خوبی در سطح استان‌ها به صورت حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای شروع به فعالیت کرده‌اند.

وی با اشاره به این‌که این تیم‌ها از استان‌های مختلف بازیکن جذب کرده و به خدمت می‌گیرند، تصریح کرد: از این جهت هم اکنون نیاز به تربیت بازیکن بصورت تخصصی در رشته بدمینتون بیش از پیش احساس می‌شود.

به گفته وی، به همین دلیل در هیئت بدمینتون استان موضوع تاسیس و راه‌اندازی آکادمی بدمینتون به تصویب رسید تا در زمینه آموزش تخصصی بازیکنان به فعالیت بپردازد.

صادقیان در پایان با دعوت از علاقمندان به این رشته ورزشی جهت ثبت‌نام اولیه در آکادمی تخصصی بدمینتون استان، خاطرنشان کرد: علاقمندان جهت ثبت نام در این آکادمی می‌توانند با مراجعه به دفتر هیئت بدمینتون استان واقع در سالن بدمینتون شادروان جمال مسعودی واقع در مجموعه ورزشی شهید پاک نژاد یزد و یا با شماره تلفن ٠٣۵۳۶۲۶۴۵۴۵تماس حاصل کنند.

  • نویسنده : یگانه میرجلیلی
  • منبع خبر : فارس