معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت مدارس به دلیل گسترش سویه اُمیکرون به صورت سراسری تعطیل نمی‌شوند و براساس شرایط مناطق و استان‌های مختلف، درباره نحوه برپایی کلاس‌های درس، تصمیم‌گیری می‌شود.

صادق ستاری‌فرد در برنامه در انتهای الوند که از شبکه دوم سیما پخش شد درباره تعطیلی مدارس به علت گسترش اُمیکرون اظهار کرد: مبتنی بر تصمیم ستاد ملی کرونا، مقرر شده برای مدیریت این مسئله ستادهای مقابله با کرونای استان‌ها تصمیم بگیرند و مدارس در برخی مناطق روستایی ما حضوری است.

 

وی ادامه داد: در برخی از مدارس نیز دانش‌آموزان به صورت حضوری و مجازی و در پاره‌ای مناطق نیز کلاس‌ها مجازی برگزار می‌شود.

 

ستاری‌فرد درباره نگرانی والدین از ابتلای فرزندانشان به کرونا توضیح داد: همکاری و هماهنگی بین اولیا و مدارس برقرار است و اصل را بر همراهی اولیا و مدارس گذاشتیم. اگر هر دانش‌آموزی علائم سرماخوردگی را داشت از حضورش در مدارس امتناع می‌شود و دانش‌آموزانی که در معرض ابتلا قرار دارند نیز در مدارس حضور نمی‌یابند.

 

وی گفت: ۹۵ درصد دانش‌آموزان در مرحله اول واکسینه شدند و دوز سوم واکسینه فرهنگیان نیز ادامه دارد.

 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: واکسن زدن شرط حضور در مدارس نیست و شرط پی سی آر مثبت نیز نداریم و سعی کردیم با روش‌های اقنایی دانش‌آموز را به سمت و سوی واکسن زدن سوق دهیم.

 

  • نویسنده : ماهک شریفی
  • منبع خبر : پانا