معاون خدمات شهری شهرداری یزد بر مشارکت شهروندان برای فعالیت‌های زیباسازی شهری جهت استقبال از بهار ۱۴۰۱ تاکید کرد.

حمید رضا رحیمدل در دومین نشست کارگروه ستاد تسهیلات نوروزی ۱۴۰۱ شهرداری یزد که با حضور معاونین مالی اقتصادی و برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی و مدیران مناطق و رؤسای سازمان‌های تابعه برگزار شد، اظهار کرد: مهیا نمودن شهر میراث جهانی یزد برای استقبال از بهار پس از دو سال محدودیت‌های کرونایی و بر جای ماندن تاثیرات روحی و روانی ناشی از این محدودیت‌ها، نیاز شهروندان را به داشتن شهری با نشاط و شاداب به ویژه در ایام نوروز ضروری‌تر می‌کند.

وی افزود: مدیریت شهری در مدت باقیمانده تا نوروز ۱۴۰۱ باید برای دست یابی به این مهم طرح و ایده‌های جذاب و با نشاط را آماده و اجرایی کند.

رحیمدل همچنین بر زمینه‌سازی مشارکت شهروندان برای فعالیت‌های زیباسازی شهری اشاره کرد و گفت: شهروندان می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را در محورهای مبلمان شهری، رنگ آمیزی، نور پردازی، پیرایش شهری و غیره از طریق آدرس festival.yazd.ir به دبیرخانه ایده‌شوی «یزد زیبای من» ارسال و در زیباسازی شهر میراث جهانی یزد مشارکت کنند.

شهرداری یزد با هدف جلب مشارکت شهروندان برای رفع مشکلات شهری به وی‍ژه در حوزه زیباسازی اقدام به برگزاری رویدادی ایده‌پردازی «یزد زیبای من» می‌کند.

ایده شو «یزد زیبای من»، رویدادی برای بیان ایده‌های نوآورانه شهروندان خلاق جهت رفع مشکلات شهر و همراهی با مدیران شهری در تصمیم‌گیری‌های شهری است و برگزاری این رویداد می‌تواند انگیزه آنها را برای مشارکت و همراهی با مدیریت شهری افزایش داده و شهر را به لحاظ اقتصادی متحول کند چرا که شهر خلاق بر پایه ایده‌ها و مشارکت شهروندان شکل می‌گیرد و نگاه خلاق و نوآورانه شهروندان رکن اصلی در این مسیر است.

شهرداری یزد سعی کرده با برگزاری ایده‌ شو «یزد زیبای من» در موضوعات مختلف با جلب مشارکت شهروندان برای رفع مشکلات شهری چاره‌اندیشی کند، در حال حاضر نیز با توجه به این که شهرداری برای زیباسازی شهر میراث جهانی یزد در سال جدید دنبال دریافت ایده‌های جدید برای تغییر در الگوهای آذین‌بندی شهر است، پیشنهاد برگزاری ایده‌ شو «یزد زیبای من» در دو بخش دانش آموزی و آزاد و با محورهای «مبلمان، چیدمان و المان شهری»، «رنگ آمیزی و نورپردازی»، «طراحی و زیباسازی فضای شهری»، «پیرایش شهری(رفع ناهنجاری های بصری)» و «آرایه های تبلیغاتی مطرح شده» کرده تا شهر با مشارکت شهروندان و اجرای ایده‌های منتخب در بهار ۱۴۰۱ زیباسازی شود.

در ایده شو «یزد زیبای من» سعی در کوتاه‌کردن زنجیره ایده تا اجرا، پرورش خلاقیت و پیش رفتن در راستای تحقق اهداف شهر خلاق و استفاده از نقطه نظرات شهروندان و طبقه خلاق جامعه می‌شود که در نهایت افزایش مشارکت شهروندان در رفع مسائل و دغدغه‌های شهری را به همراه خواهد داشت.

گفتنی است که ایده های برتر در این رویداد جوایز میلیونی دریافت خواهند کرد.

  • نویسنده : بهار دهقان زاده