سرمربی سابق سپاهان با اشاره به بازی آینده تیم ملی مقابل عراق گفت: شرایط جدول گروه ما به شکلی است که اگر ایران در همه بازی‌های باقی مانده نیز شکست بخورد، باز هم به صورت مستقیم به جام جهانی صعود خواهد کرد.

حسین چرخابی در اصفهان ، با اشاره به بازی آینده تیم ملی ایران مقابل عراق اظهار داشت: خوشبختانه الان شرایط جدول گروه ما به شکلی است که اگر ایران در همه بازی‌های باقی مانده نیز شکست بخورد، باز هم به صورت مستقیم به جام جهانی صعود خواهد کرد. در گروه ما تنها کره جنوبی رقیب‌مان برای صعود به جام جهانی است و دیگر تیم‌های هم گروه از جمله عراق، امارات و یا سوریه در حدی نیستند که بتوانند جایگزین ایران شوند. ما حتی اگر تمام بازی‌های باقی مانده را ببازیم نیز شرایط جدول به شکلی پیش خواهد رفت که به صورت مستقیم به جام جهانی صعود خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: البته بازی ایران و عراق همیشه حساس بوده و جذابیت خاص خودش را دارد؛ از طرف دیگر مسئولان عراق پاداش سنگینی برای پیروزی مقابل ما در نظر گرفته‌ و به بازیکنان‌شان وعده پاداش ۱۰ هزار دلاری داده‌اند و همین مسئله انگیزه و حساسیت تیم‌های مثل عراق را روی نتیجه بازی با ما کاملاٌ مشخص می‌کند. اما نباید فراموش کنید که ما بازیکنان بسیار باکیفیتی داریم که از فنی و تاکتیکی نسبت به بازیکنان عراق برتری دارند، در حدی که اگر قرار باشد سرمربی عراق از بین بازیکنان ما و عراق ۲۲ بازیکن را انتخاب کند، مطمئن باشید حداقل ۲۰ بازیکن ایرانی بین نفرات انتخابی خواهند بود.

مربی سابق سپاهان با اشاره به مثبت شدن نتیجه تست تعدادی از بازیکنان تیم ملی، خاطرنشان کرد: آزمون، نوراللهی، حاج‌صفی و حسینی بازیکنان بزرگ و باکیفیتی هستند اما تیم ما نیمکت بسیار وی دارد و سطح فنی بازیکنان اصلی و ذخیره نزدیک به هم است. به نظرم مهره‌های جانشین کیفیت و انگیزه بالایی دارند و می‌توانند جای خالی نفرات غایب را پر کنند.

چرخابی متذکر شد: تیم ما تنها زمانی دچار دردسر خواهد شد که بازیکنان‌مان اسیر حاشیه‌سازی عراقی‌ها شوند و احساسی بازی کنند.عراق از نظر فنی حریف ما نیست و شک نکنید که بازی محکم و خشنی به نمایش گذاشته و بازیکنان این تیم در روند بازی خطاهای زیادی را مرتکب می‌شوند تا تمرکز تیم ما را از بین ببرند.بازی احساسی مقابل عراق به سود رقیب تمام خواهد شد و باید مراقب حاشیه‌سازی عراقی‌ها باشیم. اگر بازیکنان ما در روند بازی تمرکزشان را حفظ کرده و با آرامش بازی کنند و اسیر حاشیه‌سازی عراقی‌ها نشوند، شک نکنید که به راحتی پیروز میدان خواهیم بود.

  • نویسنده : نگین جان نثاری
  • منبع خبر : تنسیم