عضو شورای اسلامی شهر یزد از تکمیل و بروزرسانی بانک اطلاعاتی املاک شهرداری یزد تا اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ بانک اطلاعاتی املاک شهرداری یزد به‌روزرسانی می‌شود خبر داد.

محمدمهدی نیکونژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: باتوجه به نیاز شورای شهر و شهرداری نسبت به تصمیم‌گیری بهتر در رابطه با اموال و املاک در اختیار شهرداری، مقرر شد که بانک اطلاعات املاک شهرداری یزد تکمیل و به‌روزرسانی شود.

وی با اشاره به اینکه این بانک تا اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ تهیه می‌شود گفت: آنچه که در شهرداری یزد تصمیم‌گیری شده، شهردار و مدیران سایر مناطق پنچ‌گانه شهرداری تا اردیبهشت‌ماه سال آینده فرصت دارند تا نسبت به تهیه و تکمیل این بانک و در اختیار قرار دادن آن به شورا و شهرداری اقدام کنند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: از جمله مزایای این بانک می‌توان به بحث جلوگیری از گسترش افقی شهر که در شرایط فعلی نیز به صلاح شهر نیست اقدام کرد.

نیکونژاد افزود: از دیگر زمینه‌های استفاده از این اطلاعات می‌توان در بحث سرمایه‌گذاری مناطق شهری با توجه به ظرفیت‌ها و نیاز‌های موجود در مناطق، اجرای پروژه‌های فرهنگی و ورزشی و گسترش فضاهای سبز شهری و محلات اشاره کرد.

وی تصریح کرد: لازم است که این بانک اطلاعاتی در زمان مقرر از سوی مدیران شهرداری آماده شود تا بتوان در تصمیم‌گیری‌های مهم شهری از آن به بهترین نحو ممکن بهره‌برداری کرد.

 

  • نویسنده : فاطمه باقری
  • منبع خبر : تسنیم