فردی که با تهدید یک خانم در فضای مجازی از او اخاذی می‌کرد، دستگیر شد.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان یزدی مبنی بر اخاذی از وی، مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: طی بررسی فنی توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با تهدید این خانم مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال از وی دریافت کرده است.

رئیس پلیس فتا استان یزد ادامه داد: با اقدامات فنی و شیوه و شگرد‌های خاص پلیسی، متهم در استان یزد مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا استان یزد انتقال داده شد.

وی با اشاره به اعتراف متهم پس از قرار گرفتن در مقابل مستندات تصریح کرد: متهم از طریق شبکه اجتماعی تلگرام با خانم شاکی پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد وی به بهانه آشنایی و ازدواج، اقدام به دریافت تصاویر خصوصی کرده و با تهدید به انتشار این تصاویر از وی مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال اخاذی کرده و قصد برقراری ارتباطات نامتعارف را داشت.

ابوطالبی ضمن توصیه به شهروندان در خصوص نحوه استفاده از شبکه‌های اجتماعی، یادآور شد: فضای مجازی محل مناسبی برای نگه داری اطلاعات خصوصی و ارسال آن به افراد ناشناس نیست و امکان سوء استفاده افراد فرصت طلب از این اطلاعات شخصی وجود دارد.

وی از شهروندان به ویژه دختران جوان خواست در فضای مجازی تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده‌های دروغین مثل ازدواج قصد نزدیک شدن به آن‌ها را دارند، اعتماد نکرده و اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای آن‌ها ارسال نکنند.

  • نویسنده : یگانه میرجلیلی
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما یزد