وضعیت جاده‌های استان خوزستان به یک وضعیت نگران کننده تبدیل شده است که با توجه به اهمیت موضوع حمل و نقل کالا در این استان، اصلاح مسیرهای جاده‌های استان باید تبدیل به یک موضوع ملی شود.

 

در یک ماه گذشته آمار تلفات جاده‌ای در استان خوزستان به ویژه در جادهای برون شهری بسیاری افزایش پیدا کرده است و در این راستا وقوع ۳ تصادف زنجیره‌ای و مرگ‌آور سبب نگرانی بسیاری از مردم شده است.

 

۴ دی‌ماه تصادف زنجیره‌ای ۳ دستگاه خودرو از جمله مینی‌بوس حامل کارگران شرکت نفت که منجر به فوت ۱۰ تن از جمله ۹ تن از کارگران شد، سراسر استان خوزستان را در ماتم و شهرستان شادگان را در عزا قرار گرفت.

 

۱۸دی‌ماه تصادف زنجیره‌ای ۲۸ دستگاه خودرو در جاده اهواز – رامهرمز بر اثر کاهش دید در نتیجه مه گرفتگی شدید و در نهایت ۲۰ دی‌ماه تصادف زنجیره‌ای ۵۹ دستگاه خودرو و فوت ۵ تن، موضوع وضعیت جاده‌های استان خوزستان را در تیتر یک رسانه‌های کشور قرار داده است.

 

این در حالی است که وجود صنایع مهم و بزرگ نفت و گاز و صنایع فولاد و لوله‌سازی در کنار دسترسی به دریای آزاد و همسایگی با کشور عراق، اکثریت جاده‌های استان خوزستان را در مسیر حمل و نقل کالاهای حیاتی و مهم کشور قرار داده است که اصلاح جاده‌های استان را در حمل و نقل این کالاها و تسریع در این امر و در جهت رشد و توسعه استان و به تبع کشور ضروری ساخته است.

 

  • نویسنده : ابوالفضل کاویانپور
  • منبع خبر : تنسیم