حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن روز دوشنبه با رییس و اعضای همایش " آگاهی و انسجام جوانان " در این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

“کمال الشریف” دبیرکل همایش آگاهی و انسجام جوانان” یمن بر نقش همایش ها در حمایت از ابعاد انسانی و اجرای طرح‌هایی که خانواده شهدا و فقرا در یمن را مورد اهتمام قرار می دهد تأکید کرد و گفت: این همایش به شماری از فعالیت ها در چارچوب مسائل امت اسلامی و در رأس آن آرمان ملت فلسطین دست زده است.

 

 

در همین ارتباط، سفیر ایران در صنعا نیز ضمن تمجید از فعالیت همایش، خواستار تلاش مضاعف در این زمینه شد.

ایرلو با اشاره به این که “برخی سازمان های بین المللی که در یمن فعالیت دارند، دارای فعالیت های مشکوکی هستند” اضافه کرد: ۱۷۰ سازمان برای از بین بردن تمدن حضور دارند و جنگ نرم را تغذیه می کنند.

سفیر ایران در صنعا تصریح کرد که شرایط امروز یمن، همان شرایطی است که ایران در گذشته آن را تجربه کرده است، بطوری که اینک تهران یک راهبرد پیشرفته را برای احیای تمدن [خود] در پیش گرفته است.

ختم جلسه این دیدار، به شهید سپهبد “حاج قاسم سلیمانی” به عنوان شهید امت اسلامی و نقش محوری وی برای پیشرفت و رشد محور مقاومت و حمایت وی از تمام جنبش های آن اختصاص یافت و امروز توانسته است با قدرت، عزت و کرامت به مقابله با استکبار جهانی آمریکا و اسرائیل دست یابد.

  • منبع خبر : برنا